Bitcoin wykazuje słabość po przebiciu $60,000

  • Bitcoin osiągnął nowy rekord wszech czasów 13 marca.
  • Poziomy wsparcia znajdują się na $58,000 i $54,550.
  • Krótkoterminowe wskaźniki pokazują słabość.

Cena Bitcoin (BTC) wybiła się i osiągnęła nowy rekord wszech czasów na poziomie $61,781 w dniu 13 marca.

Podczas gdy krótkoterminowy spadek może mieć miejsce, prawdopodobne jest, że BTC może rozpocząć kolejny ruch w górę po.

Bitcoin Weekly Outlook

Bitcoin znacznie wzrósł w zeszłym tygodniu, osiągając nowy rekord wszech czasów na poziomie $61,844. Tygodniowe zamknięcie świecowe było bycze, nawet pomimo niewielkiego górnego knota w miejscu.

RSI wygenerował pewną niedźwiedzią dywergencję – potencjalny znak odwrócenia. Jednakże, zarówno MACD jak i oscylator Stochastic wciąż rosną.

Dzienny Bitcoin

Wykres dzienny dostarcza podobną perspektywę. Oczekuje się, że obszar 58 000 USD, z którego BTC początkowo się wyłamał, będzie teraz działał jako wsparcie.

W kolejnym byczym znaku, oscylator Stochastic utworzył byczy krzyż, a MACD właśnie zmienił się na pozytywny.

Jednakże, podobnie jak w przypadku tygodniowego horyzontu czasowego, zarówno RSI jak i MACD wygenerowały niedźwiedzią dywergencję – potencjalny sygnał szczytu.

Wykres dwugodzinny również wykazuje oznaki słabości.

MACD przecięło się do negatywnego terytorium, podczas gdy RSI przecięło się poniżej 50. Sugeruje to, że może dojść do krótkoterminowego spadku. Jest to również wspierane przez niedźwiedzie dywergencje na wykresie tygodniowym i dziennym.

Jeśli dojdzie do spadku, możliwe jest, że BTC znajdzie wsparcie na 54 650 USD. Jest to poziom 0.382 Fib retracement i krótkoterminowa linia wsparcia wzrostowego.

Wave Count

Liczenie fal sugeruje, że BTC zbliża się do szczytu byczego impulsu (biały), który rozpoczął się w marcu 2020 roku. Obecnie znajduje się on w podfali piątej (pomarańczowej).

Potencjalny cel dla szczytu tego ruchu znajduje się pomiędzy $66.500-$72.300.

Ten drugi cel znajduje się przy użyciu projekcji Fib na ruchu podfalowym (pomarańczowy). Pierwszy z nich znajduje się przy użyciu projekcji Fib na ruchu całej fali (biały).

Jeszcze bliższe spojrzenie pokazuje, że BTC znajduje się w pomniejszej podfali czwartej (czarny). To pasuje do poprzednich odczytów, które wskazują, że kolejny spadek jest prawdopodobny przed byczą kontynuacją.

Spadek poniżej minor sub-wave one high na 52.652 USD prawdopodobnie oznaczałby, że ruch jest zakończony.

Wnioski

Oczekuje się, że Bitcoin spadnie w kierunku $58,000 i potencjalnie $54,500. Następnie spodziewany jest kolejny ruch w górę.